25 LUTEGO 2018 MARSZ TROCHĘ LATA ZIMA + SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI DO MAROKA +SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO GRUDZIĄDZU

Grudziądzki Klub Turystyczny Miłośników Nordic Walking "PATYCZAKI" w Grudziądzu
zaprasza swoich członków, sympatyków i wszystkich chętnych
W NIEDZIELĘ 25.II.2018
(09.20 - 14.00)
NA  MARSZ NW PO GRUDZIĄDZU:
- SPACER Z PRZEWODNIKIEM "SZLAKIEM BŁĘKITNEJ ARMII",
-  MARSZ NW "TROCHĘ LATA ZIMĄ" + SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI DO MAROKA (SPOTKANIE INTEGRACYJNE CZŁONKÓW KLUBU I ICH PRZYJACIÓŁ)
 
na trasie: Tarpno (przy basenie MORiW) - marsz NW wzdłuż Kanału Trynka - Starostwo Powiatowe ul. Małomłyńska - spacer z przewodnikiem w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przewodnika Turystycznego "Szlakiem Błękitnej Armii" – zwiedzanie z przewodnikiem (OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA!!!!!
Aby wziąć udział w akcji należy zarejestrować się na stronie: rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl,
 KTO NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI PISZE SMS DO SZEFOWEJ KLUBU LUB PROSI KOLEGĘ LUB KOLEŻANKE O REJESTRACJE
 
SPACER Z PRZEWODNIKIEM: 10.00-11.30
Miejsce zbiórki: Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, ul. Małomłyńska 1, Grudziądz
Szczegółowy opis:
Spacer jest związany z powrotem Grudziądza do Macierzy. 23 stycznia 1920 roku gen. Józef Haller przyłączył Grudziądz do Polski. To ważne wydarzenie dla miasta stało się nie tylko symbolem ale i żywą lekcją historii, o której opowiedzą przewodnicy Piotr Łukiewski i Maciej Wiśniewski. Przewodnicy rozpoczną prowadzenie grupy wzdłuż Al. 23 Stycznia do brzegu Wisły, dalej przez Bramę Wodną pod Pomnik Żołnierza Polskiego na Rynku gdzie spacer się zakończy. Trasa: Al. 23 stycznia - Stare Miasto
PLAN MARSZU NW:
Zbiórka Marszu NW: 09.20 - Tarpno przy basenie MORiW,
09.30 - WYMARSZ PO KRÓTKIEJ ROZGRZEWCE I OMÓWIENIU ZASAD BHP ORAZ PLANU MARSZU
09.30 - 09.55 -  PIERWSZA CZĘŚĆ MARSZU NW,
10.00 - 11.30 - SPACER Z PRZEWODNIKIEM,
11.30 - 12.20 -  DRUGA CZĘŚĆ MARSZU NW PRZE PARK MIEJSKI I LASEK KOMUNALNY NA OS. LOTNISKO, Z PODRÓŻNIKAMI DO MAROKA,
Organizator: Edyta Ogonowska (601-597-677, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )
UWAGA!!!
- Obowiązuje strój organizacyjny członków klubu NW PATYCZAKI (czapeczka, komin klubowy)
- Impreza odbędzie się bez względu na pogodę,
- MILE WIDZIANE PRZYSMAKI AFRYKAŃSKIE LUB SMAKOŁYKI LATA,
- Członkowie PTTK objęci są ubezpieczeniem, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
- Ubiór i obuwie należy dostosować do warunków pogodowych
IMPREZA NIE MA CHARAKTERU KOMERCYJNEGO
I ORGANIZOWANA JEST NA ZASADACH SAMOFINANSUJĄCYCH SIĘ.

24 luty wycieczka klubu NW Patyczaki w ramach WDPT do Rywałdu i Jabłonowa Pomorskiego

GRUDZIĄDZKI KLUB TURYSTYCZNY MIŁOŚNIKÓW NORDIC WALKING PATYCZAKI W GRUDZIĄDZU
ZAPRASZA CZŁONKÓW, SYMPATYKÓW I WSZYSTKICH CHĘTNYCH
NA WYCIECZKĘ
W RAMACH DNIA PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO -POMORSKIM
(24 - 25.02.2018)
 
DATA WYCIECZKI: 24 LUTY 2018
ZGŁOSZENIA, WPŁATY I ZAPISY:
-  Informacja Turystyczna w Grudziądzu, ul. Rynek (w dni robocze od 9.00 - 16.00), ograniczona ilość miejsc (bus 19 miejsc),
- WPISOWE: =15 zł. (opłata za transport),
-  PRZY ZAPISIE PODAJEMY: imię i nazwisko, telefon kontaktowy i miejsce wsiadania,
ZBIÓRKA:
10.00 - parking przy hali  i basenie SP nr 21, ul. Kustronia, wyjazd  10.05,
PLAN WYCIECZKI:
10.05 - 10.20 - przejazd na trasie i zebranie uczestników wycieczki:
- ul. Hallera (Park Miejski przy łabędziach), ul. Rapackiego (przy mleczarni), Hallera (przy bursie), ul. Warszawska (przystanek MZK przy  skręcie na Szpital),
10.20   - 11.00 - przejazd do Rywałdu
11.00 - 12.15 - Rywałd:
* Wizyta w Sanktuarium MB Cygańskiej i Izby Pamięci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rywałdzie,
13.00 - 15.00 - Jabłonowo Pomorskie:
*Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego: dawnej rezydencji rodziny Narzymskich  i kościoła św. Wojciecha - zwiedzanie z przewodnikiem
Miejsce zbiórki: wejście główne do Sanktuarium Bł. Marii Karłowskiej Jabłonowo Zamek 19
Szczegółowy opis:
Zwiedzanie rozpocznie się w Sanktuarium Bł. Marii Karłowskiej, po którym oprowadzać będzie siostra Monika Szrepfer, następnie uczestnicy przejdą przez park do kościoła, o którym opowie proboszcz ks. Janusz Kowalski.
Pałac Narzymskich; neogotycki pałac z 1859 roku, w którym obecnie znajduje się Dom generalny Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej założony przez bł. Marię Karłowską. Kościół św. Wojciecha - kościół katolicki z lat 1860-1866, jedyny kościół w Polsce neogotyckiej architektury typu angielskiego. Jest jednym z trzech w Europie, który wywołuje maksymalne wrażenie lekkości i strzelistości formy neogotyku zachodnioeuropejskiego.
Organizator: Urząd Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim
15.00 - 15.45 - przejazd do Grudziądza,
Organizator: Edyta Ogonowska (601-597-677, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )
 
UWAGA!!!
- Obowiązuje strój organizacyjny członków klubu NW PATYCZAKI (czapeczka, komin klubowy),
- wyżywienie we własnym zakresie,
- Impreza odbędzie się bez względu na pogodę,
- Członkowie PTTK objęci są ubezpieczeniem, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
- Ubiór i obuwie należy dostosować do warunków pogodowych
IMPREZA NIE MA CHARAKTERU KOMERCYJNEGO
I ORGANIZOWANA JEST NA ZASADACH SAMOFINANSUJĄCYCH SIĘ.

Propozycje wycieczek Stowarzyszenia Inicjatywa z Wąbrzeźna na lato 2018


C H O R W A C J A  

+ Budapeszt i Bratysława

8 dni,  termin: 05 lipca – 12 lipca 2018 r.

Program:

1 DZIEŃ – wyjazd z Wąbrzeźna o godz. 6.00 przejazd przez Polskę, Czechy i Słowację do Budapesztu, wieczorne zwiedzanie miasta z przewodnikiem (m. in. Wzgórze Gellerta ze znakomitą panoramą miasta, Cytadela, Statua Wolności,  Bazylika św. Stefana, Synagoga, Opera, Octogon, Plac Bohaterów, Parlament), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

2 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do Chorwacji, po drodze zwiedzimy Zadar, miasto położone w północnej Dalmacji, po którym spacerując poczujemy nieco włoskiego klimatu i znajdziemy bezcenne pamiątki od czasów antycznych aż po barokowe perełki. Wieczorem zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja. ( 5 noclegów w jednym miejscu, Środkowa Dalmacja )

 

3 DZIEŃ – po śniadaniu czas poświęcony na plażowanie i odpoczynek po podróży, po południu wyjazd do Trogiru, gdzie zobaczymy Katedrę św. Wawrzyńca, wspaniałe mury miejskie okalające Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Wieczorem powrót do pensjonatu, obiadokolacja

 

4 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Krka, jednego z cudów przyrodniczych Chorwacji, gdzie będziemy mogli wykąpać się u podnóża wodospadów, przespacerować się drewnianymi kładkami nad płynącą wodą i odbyć rejs statkiem po rzece. Po południu powrót do pensjonatu, czas wolny, wieczorem obiadokolacja.

 

5 DZIEŃ – dzień wolny poświęcony na odpoczynek i plażowanie, dla chętnych osób fakultatywna wycieczka do Medjugorie, miejscowości znanej z objawień Matki Boskiej oraz do Dubrovnika, miasta zwanego perlą Adriatyku znanego m. in. z dawnego układu urbanistycznego miasta z murami obronnymi, w których występuje ponad 20 bastionów i baszt. Powrót do pensjonatu, późnym  wieczorem obiadokolacja.

 

6 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do Splitu, największego miasta Dalmacji, które słynie przede wszystkim z jedynego w swoim rodzaju Pałacu Dioklecjana. Po zwiedzaniu miasta powrót malowniczym wybrzeżem przez malutką miejscowość Primosten, słynącą ze swojego położenia na niewielkim półwyspie. Wieczorem obiadokolacja.

 


7 DZIEŃpo wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na teren Plitwickich Jezior – najczęściej odwiedzanego parku narodowego na Bałkanach. Zwiedzając przepiękne krasowe jeziora i podziwiając jedyne w swoim rodzaju łączące je wodospady będziemy mogli  przejechać się kolejką,  przepłynąć się statkiem i odbyć  spacer pieszy wokół jezior. Po południu wyruszymy w dalszą drogę, nocleg i obiadokolacja w hotelu na terenie Węgier lub Słowacji.

 

8 DZIEŃ –  po śniadaniu „wpadniemy na chwilkę” do Bratysławy, po krótkim spacerze po starym mieście wyruszymy w dalszą drogę do Polski. W trakcie  drogi obiadokolacja. Powrót do Wąbrzeźna w godzinach wieczornych.

 

Zakwaterowanie:  Pensjonat/Hotel – max 200/300 m  od  morza, pokoje 2-3-4 os. z pełnym węzłem sanitarnym, 7 noclegów

 

Wyżywienie:   7  x śniadanie, 7 x obiadokolacja

 

Cena:  1695  zł / os

 

Cena zawiera: transport autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota pełniącego rolę przewodnika oraz przewodnika lokalnego po Budapeszcie i SplicieCena nie zawiera:biletów wstępu ( PN Plitwickie Jeziora 180 kun, PN Krk 180 kun), napojów do obiadokolacji, wycieczki fakultatywnej do Medjugorie i Dubrovnika                                                         Kontakt:  Stowarzyszenie  Inicjatywa   Wojciech  Trzciński  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,  509705908

 

 

Wycieczka szkolna   LONDYN

  Termin: 20.08.2018   -  24.08.2018   

Program wycieczki – 5 dni 

I dzień

– wyjazd z Wąbrzeźna przed południem, nocny przejazd do Londynu

II dzień

– przyjazd do Londynu w godzinach porannych

– spacer po mieście: Big Ben, Opactwo Westminsterskie, przejście spod katedry  Westminsterskiej pod Pałac Buckingham – uroczysta zmiana warty

– czas  na obiad  

– zwiedzanie British Museum, a dla chętnych wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

– zakwaterowanie

III dzień

– śniadanie

– zwiedzanie Londynu: słynne Muzeum Historii Naturalnej, spacer obok gmachów Parlamentu, przez Downing Street obok siedziby premiera Wielkiej Brytanii na Trafalgar Square, Picadilly Circus, Chinatown, zwiedzanie National Gallery – jednej z największych galerii sztuki na świecie oraz wizyta na południku 0° w Greenwich , czas  na posiłek w trakcie  zwiedzania

IV dzień

– śniadanie

– zwiedzanie Londynu: spacer pod Tower Bridge, więzienie Tower of London ( dla chętnych zwiedzanie ),  spacer przez City do katedry św. Pawła, czas  na posiłek w trakcie  zwiedzania

– zakupy na Oxford Street, a dla chętnych przejażdżka London Eye  

– wyjazd z Londynu w godzinach wieczornych, nocny przejazd do kraju

V dzień

– powrót w godzinach popołudniowych, obiad  w drodze  powrotnej

 

Cena: 1290 zł(cena obejmuje transport – klimatyzacja, barek , DVD, wygodne fotele , opiekę pilota, śniadania 2x, obiad 1 x,  noclegi w hotelu turystycznym – pokoje 3-6 osobowe z łazienkami, transport po Londynie – metro, ubezpieczenie KL, NNW , bagaż) .            

 

Cena nie  obejmuje posiłków poza  śniadaniami ( do  autokaru  można  zabrać  produkty żywnościowe, ale tylko artykuły  szybko nie  psujące  się ), biletów  wstępu do atrakcji dla  chętnych ok. 55 F .

Istnieje możliwość  zmiany ceny o 5 %

 

Wyjazd  osób  dorosłych  do  uzgodnienia  z organizatorami. Zgłoszenie grupy – możliwość miejsca  gratis, szczegóły u organizatora.

PROPOZYCJE KLUBU NW PATYCZAKI LUTY - MARZEC 2018

11.02.2018 -  Walentynkowy Marsz NW, organizator: Maria Widerkiewicz,
18.02.2018 - Marsz NW + spacer z przewodnikiem okazji z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, organizator: Koło Przewodników PTTK przy Oddziale PTTK w Grudziądzu,
25.02.2018 - Marsz NW Trochę lata zimą+ spotkanie integracyjne z naszymi podróżnikami, tym razem na tapecie Afryka (Wspomnienia z Maroka 2012), organizator; Edyta Ogonowska,
26.02.2018 - Spotkanie integracyjne członków klubu NW PATYCZAKI w kręgielni Rad, organizator: Edyta Ogonowska,
04.03.2018 - Marsz NW Grudziądz i okolice, organizator: Marianna Libront,
11.03.2018 - Marsz NW Grudziądz i okolice, organizator: Maria Widerkiewicz,
05.03 lub12.03.2018  Spotkanie integracyjne Klubu NW Patyczaki z okazji Dnia Kobiet, np. Kręgielnia Rad,
18.03.2018 - Wycieczka rekreacyjna i Marsz NW
lub Wycieczka na masę krytyczną Nordic Walking do Szwecji (promem: 17 - 19.03.2018), organizator: Edyta Ogonowska i Biuro Podróży SKORPION A),
25.03.2018 - Wiosenny Marsz NW Witaj Wiosenko, Zielona  Panienko + piknik wiosenny przy ognisku, organizator: Edyta Ogonowska, Elżbieta i Stefan Urbańscy,
28.03.2018 (17.00) - Zebranie Zarządu Klubu NW Patyczaki,
01.04.2018 - wielkanocne Marsze NW z rodzinką lub znajomymi,
 
DO ZOBACZENIA NA TURYSTYCZNYM SZLAKU!!!!

Ramowy plan pobytu na winobraniu w Zielonej Górze

            Ramowy program pobytu
               
                  w Zielonej Górze
 
 
Program przygotowany przez pana Mateusza Greczyło
 
z Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji
 
Turystycznej w Zielonej Górze
 
1 dzień - sobota 8.IX. 2018 r.
 
       12.00 - 15.00 - zwiedzanie miasta z przewodnikiem
                                     Palmiarnia, Park Winny, Muzeum Ziemi Lubuskiej
                                      14.00-14.20 Ratusz, Stary Rynek, przekazanie kluczy                                          do miasta,
                                      Konkatedra pw. św. Jadwigi, Kościół Matki Bożej                                                 Częstochowskiej
 
         15.00 - 17.00  - czas wolny na winobraniu, 
 
          17.00 - 18.30 - przejazd i pobyt na winnicy  Cosel w                                      
                                 Koźli
 
         18,30 - przejazd do Przytoku - obiadokolacja, nocleg                                                            
                                                         w Stodole
 
Koszty   - usługa przewodnicka - 200 zł grupa
                Muzeum Ziemi Lubuskiej - 5 zł od osoby
 
 
 
Dzień drugi - niedziela 9. IX. 2018 r.
 
                 10.00 - 13.00 zwiedzanie z przewodnikiem
                                                 Ogród Botaniczny oraz Skansen Etnograficzny                                                    w Ochli
 
                      13.00 - 14.00  przejazd do Cigacic - spacer po                                               przystani
 
                       14.00 - 15.00 rejs po Odrze galarem
 
 
Koszty - usługa przewodnicka - 200 zł grupa
              Ogród Botaniczny - 2 zł od osoby
              Skansen  - 10 zł od osoby.
 
Degustacja wina w winiarni Cosel - 35 zł
Przejazd galarem ok. 25 zł.
 
Pozostałe informacje po 31 maja 2018 r.
 
    
 

Statystyka

Użytkowników:
97
Artykułów:
338
Odsłon artykułów:
76305

RSS

feed-image

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj